Audi TT RS Coupé

Nezabudnite dýchať.

Zhlboka sa nadýchnite, pretože TT RS Coupé vám vyrazí dych. Novo vyvinutý päťvalcový agregát kombinuje neuveriteľnú radosť z jazdy s pôsobivým zvukom motora. S výkonom 294 kW (400 k) a maximálnym krútiacim momentom 480 Nm zvládne TT RS Coupé šprint z 0 na 100 km/h len za 3,7 sekúnd a ďalej až k rýchlosti 250 km/h. Maximálna rýchlosť sa na želanie dá zvýšiť na hodnotu 280 km/h. Objavujte dizajnovú ikonu Audi, ktorá je vďaka charakteristickým prvkom RS ešte ostrejšia.

Audi TT RS Coupé

 

Top vlastnosti modelu

Audi TT RS Coupé

Exteriér

Dizajn modelu TT RS Coupé je ostrejší vďaka charakteristickým dizajnovým prvkom, napríklad jednodielnej maske chladiča Audi s voštinovou mriežkou a nápisom quattro. Silný a atletický dojem vytvárajú výrazné nárazníky RS s veľkými otvormi pre prívod chladiaceho vzduchu. Exkluzívnym prvkom zadnej časti vozidla je krídlo upevnené na dvoch subtílnych dvojitých stĺpikoch. Dynamický vzhľad vozidla dotvára výrazný tvar difúzora so štyrmi vertikálnymi priečkami. Pre modely TT RS je v ponuke deväť lakov karosérie, a tiež špecifické laky RS: sivý lak "Nardo" uni a červená metalíza "Catalunya".

Audi TT RS Coupé

Dynamika jazdy

Dosahujte ciele - vlastným štýlom. Prostredníctvom systému Audi drive select si môžete individuálne nastaviť charakteristiku pohonu quattro, riadenia, prevodovky S tronic, motora a klapiek výfukového systému tak, aby jazdné vlastnosti zodpovedali jazde na dlhé trasy alebo dynamickému prejazdu zákrut. K dispozícii sú štyri jazdné režimy: comfort, auto, dynamic a individual. Sedemstupňová automatická prevodovka S tronic s extrémne rýchlym radením rýchlostných stupňov je súčasťou štandardnej výbavy. Spolu s pohonom všetkých kolies quattro poskytuje agilné jazdné vlastnosti a suverénnu stabilitu pri jazde. Elektrohydraulická lamelová spojka rozdeľuje hnaciu silu podľa potreby na prednú alebo zadnú nápravu. V kombinácii s elektronickou kontrolou stability vám ponúka precízne a mimoriadne športové jazdné vlastnosti. Športový podvozok RS vedie model TT RS spontánne do zákruty a prejde ju kontrolovane a uvoľnene.

Audi TT RS Coupé

Technológia Audi Matrix OLED

Inovatívne svetlá, ktoré si ľahko zapamätáte. Prvýkrát sú pre sériové vozidlá v ponuke na želanie dodávané koncové svetlá Audi Matrix OLED s 3D dizajnom. Ich ploché svetelné zdroje disponujú extrémne homogénnym a kontrastným svetlom a ich intenzita sa dá plynulo meniť. Nevrhajú žiadne tiene, preto nepotrebujú žiadne reflektory, ani svetlovody, vďaka čomu sú veľmi účinné a ľahké. Nový dizajn svetiel si ľahko zapamätáte: V každom koncovom svetle sa nachádzajú štyri tenučké svetelné jednotky, ktoré sa smerom k bokom vozidla zmenšujú. Na najväčších jednotkách sa nachádza nápis TT a kruhy Audi. Pri naštartovaní vozidla sa objavia nové svetelné scény. Všetky štyri jednotky sa v rýchlom slede postupne a nakoniec sa rozsvieti svetlovod v tvare šípu.

Audi TT RS Coupé

Ako v pretekárskom vozidle: koncept ovládania

Ovládanie v modeli TT RS Coupé sa sústredí na vodiča. Všetky funkcie môžete ovládať bez toho, aby ste museli zložiť ruky z volantu. Sériovo dodávaný športový kožený volant RS s pádlovými ovládačmi za volantom prichádza s dvomi veľkými okrúhlymi tlačidlami pre štart a vypnutie motora a ovládanie systému Audi drive select . Sériovo dodávaný virtuálny prístrojový panel "Audi virtual cockpit" prezentuje na 12,3-palcovom displeji všetky dôležité informácie priamo v zornom poli vodiča. Zobrazenie displeja môžete prepínať pádlovými ovládačmi za volantom. Napríklad v režime šport sa na displeji zobrazí centrálny otáčkomer a ďalšie ikony systémov, ktoré informujú o výkone vozidla.

Audi TT RS Coupé

Motor 2.5 TFSI

Naštartovať motor, zaradiť prevod, pridať plyn. Výsledkom bude radosť z jazdy, pri ktorej sa vám zastaví dych. Novo vyvinutý päťvalcový turbomotor s výkonom 294 kW (400 k) a maximálnym krútiacim momentom 480 Nm akceleruje TT RS Coupé z 0 na 100 km/h už za 3,7 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená pri 250 km/h; na želanie ju možno zvýšiť na 280 km/h. O charakteristický zvuk a rytmus sa stará špecifický sled zapaľovania 1-2-4-5-3. Impozantný zvuk motora môžete zintenzívniť prostredníctvom zvukového tlačidla RS.

 

Dizajnová ikona

Audi TT RS Coupé

Audi TT je viac ako 15 rokov známe svojím športovým a progresívnym dizajnom. V roku 2014 bola predstavená tretia generácia modelu TT. Energický a svalnatý, atletický a dynamický - dizajnéri sa pri novom modeli TT snažili o modernú interpretáciu jedinečných línií modelu TT z roku 1998 a obohatili ho o rôzne dynamické prvky. Vďaka charakteristickým detailom RS získal exteriér modelu TT RS ešte ostrejšie rysy.

Objavujte silný a atletický dizajn, ktorý potvrdí dynamický charakter tohto výkonného vozidla. Kryty vonkajších spätných zrkadiel v karbónovom vyhotovení, nárazník RS s veľkými bočnými otvormi pre prívod chladiaceho vzduchu, výfuková sústava RS s oválnymi koncovkami výfuku: rôzne detaily exteriéru zvýrazňujú nekompromisný charakter pretekárskeho vozidla. Pre mimoriadne výkonnú brzdovú sústavu sa na želanie dodávajú červené osempiestové brzdové strmene.

Audi TT RS Coupé

Ponuka Audi TT RS Coupé k okamžitému odberu

Momentálne nemáme v ponuke žiadne skladové vozidlá.