Audi RS 6 Avant performance

Plus pri výkone.

Nový vysokovýkonný model Audi RS bol vyvinutý pre vodičov, ktorí chcú viac: viac dynamiky, viac výkonu, viac exkluzivity. Aby sme to dosiahli, modifikovali sme 4,0-litrový motor V8 TFSI z modelu RS 6 Avant. Výkon 445 kW (605 k) sa teraz postará o akceleráciu z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy. Maximálna rýchlosť dosahuje hodnotu až 305 km/h.

Audi RS 6 Avant

Top vlastnosti modelu RS 6 Avant performance.

Audi RS 6 Avant

Exteriér. Dynamické línie.

Dizajnové detaily zintenzívňujú prvý športový dojem z modelu RS 6 Avant. Patria k nim športovo tvarované nárazníky s veľkoplošnými vstupmi pre prívod chladiaceho vzduchu vpredu a výrazne profilovaný difúzor vzadu, čierna lesklá mriežka chladiča charakteristická pre modely RS a rozšírené prahy dverí. Okrem toho je exteriér charakteristický deliacim prvkom v spodnej časti masky chladiča s nápisom quattro a výraznými dielmi karosérie v matnom titánovom vyhotovení - napríklad lemom jednodielnej masky chladiča, predným spojlerom a lištami v otvoroch pre prívod chladiaceho vzduchu na bokoch, dekoratívnymi lištami okolo bočných okien, krytmi vonkajších spätných zrkadiel a vrchnej hrany difúzora vzadu.

Audi RS 6 Avant

Motor. Znásobená sila.

Štvorlitrový motor V8 TFSI, známy z modelu RS 6 Avant, bol modifikovaný pre nasadenie v novom Audi RS 6 Avant performance. Vysokovýkonný model RS šprintuje z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy, voči základnému modelu RS je lepší o 0,2 sekundy. Agregát disponuje výnimočnou funkciou "overboost", s ktorou má vodič na krátky čas k dispozícii krútiaci moment 750 Nm. Už za ďalších 8,4 sekundy atakuje RS 6 Avant performance hodnotu 200 km/h. Na želanie dodávaný balík "Dynamik" umožňuje zvýšiť maximálnu rýchlosť 250 km/h na 280 km/h resp. až na 305 km/h.

Audi RS 6 Avant

Pohon a podvozok. Zrýchlený tep.

Sériovo dodávaná osemstupňová prevodovka tiptronic je nastavená na špičkový športový výkon. Každá zmena prevodového stupňa prebieha rýchlo a flexibilne. Pôsobivú silu tohto modelu prenáša na cestu stály pohon všetkých kolies quattro a pomocou stredového diferenciálu flexibilne rozdeľuje krútiaci moment tam, kde je potrebný. Nový model RS 6 Avant performance prináša v sériovej výbave špecifické nastavenie vzduchového pruženia. Adaptívne pneumatické pruženie v jeho dynamickom móde zníži svetlú výšku karosérie o 20 milimetrov. Integrované riadené tlmiče sa prispôsobujú v závislosti od stavu cesty, štýlu jazdy a režimu systému Audi drive select.

Audi RS 6 Avant

Interiér. Všade viditeľná precíznosť.

Spracovanie vnútorného priestoru nového modelu RS 6 Avant performance je prvotriedne. Športové sedadlá RS vpredu sa na želanie dodávajú s čalúnením v kombinácii čierna Alcantara/koža a modrým voštinovým prešívaním. Interiéru dodávajú výrazný charakter na želanie dodávané dekoratívne prvky v modrom karbónovom vyhotovení s kontrastnými vláknami. Okrúhle prístroje tvoria čierne ciferníky s bielou stupnicou a červeným ukazovateľom. Nápis RS zdobí kľúč, trojramenný športový kožený volant RS, osvetlené nástupné lišty, otáčkomer, veľký displej informačného systému vodiča a elektricky vysúvateľný monitor MMI navigácie plus. K tomu RS 6 Avant performance ponúka batožinový priestor s objemom od 565 do 1 680 litrov.

Ponuka Audi RS 6 Avant performance k okamžitému odberu

Momentálne nemáme v ponuke žiadne skladové vozidlá.