Audi RS 5 Coupé

Intenzívnejší výkon. Audi RS 5 Coupé.

Nové Audi RS 5 Coupé spája eleganciu s klasickým výkonom modelov RS. Motor 2.9 TFSI V6 biturbo s výkonom 331 kW (450 k) a maximálnym krútiacim momentom 600 Nm je prísľubom športového charakteru a sily. RS 5 Coupé akceleruje z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a pokračuje ďalej až k rýchlosti 250 km/h. Maximálna rýchlosť sa na želanie dá zvýšiť na 280 km/h.

Audi RS 5 Coupé

RS 5 Coupé vďačí za svoju výnimočnú silu a účinnosť novovyvinutému šesťvalcovému motoru. Obidve turbodúchadlá agregátu sú centrálne umiestnené medzi oboma radmi valcov. Nasávaný vzduch je ku každému turbodúchadlu a do spaľovacích priestorov privádzaný dvojprúdovo teda oddelene dvomi vetvami, vďaka čomu je odozva motora pri každej otáčke spontánna a dynamická. RS 5 Coupé akceleruje z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. Jeho maximálny krútiaci moment 600 Nm (o 170 Nm viac ako u predchádzajúceho modelu) je k dispozícii v širokom spektre 1 900 až 5 000 otáčok za minútu. S voliteľným balíkom RS bude model dosahovať maximálnu rýchlosť až 280 km/h. Túto hnaciu silu prenáša osemstupňová prevodovka tiptronic s optimalizovanými dobami radenia a športovou charakteristikou suverénne k sériovo dodávanému stálemu pohonu všetkých kolies quattro s medzinápravovým diferenciálom. Krútiaci moment je medzi nápravy rozdelený v pomere 40:60, čo zabezpečuje dynamické jazdné vlastnosti s optimálnou trakciou a najvyššou možnou úrovňou bezpečnosti. Výkon motora podčiarkuje silný zvuk charakteristický pre modely RS.

Stačí, že motor naštartujete a doslova môžete cítiť jeho dynamiku. Prostredníctvom systému Audi drive select máte na výber viaceré režimy jazdy, od suverénne športového až po maximálne dynamický. Okrem toho si vodič môže zvoliť svoje individuálne nastavenia a ešte viac si užiť výkon RS 5 Coupé. Vozidlo má vďaka sériovo dodávanému športovému podvozku RS výrazne nižšiu svetlu výšku ako predchádzajúci model. Ďalšou alternatívou v ponuke je športový podvozok plus so systémom DRC (Dynamic Ride Control), keramické brzdy a dynamické riadenie s charakteristickým nastavením RS. Špecificky prispôsobené pre model RS 5 Coupé redukuje nakláňanie karosérie pri brzdení a akcelerovaní a klopenie karosérie, čím zabezpečuje lepšiu stabilitu vozidla. Tri rôzne nastavenia tlmičov ponúkajú pre každý druh povrchu to najvhodnejšie nastavenie. RS 5 Coupé je o 60 kilogramov ľahšie ako jeho predchodca a jeho pohotovostná hmotnosť je 1 655 kilogramov. Vďaka optimalizovanému procesu spaľovania s kratšou kompresiou jazdí Audi RS 5 Coupé ešte účinnejšie.

Audi RS 5 Coupé

Do najmenších detailov silný charakter.

Audi RS 5 Coupé

Pri navrhovaní RS 5 Coupé sa dizajnéri inšpirovali výraznými detailmi a dizajnom pretekárskeho vozidla Audi 90 quattro IMSA GTO, ktoré sú zreteľné na masívnych otvoroch pre prívod chladiaceho vzduchu s charakteristickou voštinovou mriežkou RS, širokej a úzkej jednodielnej maske chladiča Singelframe, bočných otvoroch vedľa svetlometov pre prívod a ventiláciu vzduchu a bokoch vozidla, ktoré zvýrazňujú široké, klenuté podbehy kolies charakteristické pre modely RS. Dizajn športového pretekárskeho vozidla je citeľný aj pri zadnej časti vozidla. Výrazný spojler, nadstavec difúzora špecifický pre model RS a oválne koncovky výfukovej sústavy sú súčasťou dynamického RS charakteru vozidla. Prostredníctvom voliteľných "optik paketov" si tieto dizajnové prvky môžete zvoliť v matnom hliníkovom, lesklom čiernom alebo luxusnom karbónovom prevedení. Na želanie vám dodáme strechu z uhlíkového kompozitu s viditeľnou štruktúrou vlákien.

Vytúžený športový charakter interiéru.

Vnútornému priestoru RS 5 Coupé dominuje čierna farba. Športové sedadlá RS vpredu čalúnené kožou Feinnappa, ktoré sa na želanie dodávajú s voštinovou štruktúrou a kontrastným prešívaním, zabezpečujú perfektné vedenie tela a spolu so športovým koženým volantom RS s páčkami na manuálne radenie rýchlostných stupňov prezentujú v interiéri vozidla jeho športový charakter a nespútaný výkon. Logo RS nájdete na sedadlách, volante, prahových lištách a voliacej páke automatickej prevodovky tiptronic. S dizajnovým paketom RS dodáte vnútornému priestoru výrazné akcenty prostredníctvom červeného kontrastného prešívania na volante, voliacej páke a stredovej konzole. Voliteľný plne digitálny združený prístroj Audi virtual cockpit zobrazuje všetky dôležité informácie priamo vo vašom výhľade - vrátane špecifických RS údajov, ako sú ukazovateľ preťaženia G, LED indikátor preradenia a tlak v pneumatikách. Vďaka týmto funkciám si užijete RS charakter tohto vozidla ešte intenzívnejšie.

Audi RS 5 Coupé
Audi RS 5 Coupé

Ponuka Audi RS 5 Coupé k okamžitému odberu