Audi RS 3 Sportback

Nadchne vás v rekordnej rýchlosti. Audi RS 3 Sportback.

Vďaka najsilnejšiemu sériovému päťvalcovému motoru s výkonom 294 kW (400 k) a maximálnemu krútiacemu momentu 480 Nm prekoná nové Audi RS 3 Sportback značku 100 km/h na tachometri len za 4,1 sekundy. Pritom má o 33 koní väčší výkon ako predchádzajúci agregát. Zvonku demonštruje Audi RS 3 Sportback svoju silu prepracovanou jednodielnou maskou chladiča Singelframe so šesťuholníkovou mriežkou v čiernom lesklom prevedení, veľkými otvormi pre prívod chladiaceho vzduchu a hranatými prahmi dverí.

Audi RS3 Sportback

Motor 2,5 TFSI nie je len obyčajný motor, ale prísľub skutočne vzrušujúcej jazdy. Maximálna rýchlosť sa na želanie dá zvýšiť na 280 km/h. Jedinečný zvuk päťvalcového motora so zapaľovaním v poradí 1-2-4-5-3 umocňuje emocionálny zážitok z jazdy. Zvuk motora vzniká striedavým zapaľovaním priamo susediacich a od seba vzdialených valcov. Bleskovo radiacia 7-stupňová prevodovka S tronic s dvoma spojkami prenáša krútiaci moment motora na permanentný pohon všetkých kolies quattro. S hodnotami 294 kW (400 k) dosahuje motor o 33 koní väčší výkon ako predchádzajúci agregát a vďaka hliníkovej kľukovej skrini je aj o 26 kilogramov ľahší. Audi RS 3 Sportback šprintuje z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy. Maximálny krútiaci moment je k dispozícii v rozsahu 1 700 až 5 850 otáčok za minútu a zabezpečí výnimočnú hnaciu silu v širokom spektre otáčok.

O väčšiu dávku dynamiky a menej kompromisov sa postará sériovo dodávaný pohon všetkých kolies quattro a sedemstupňová prevodovka s dvojitou spojkou S tronic. Hnací moment je variabilne rozdelený medzi nápravy - čím športovejšie vodič jazdí, tým rýchlejšie a častejšie sa dostane väčší podiel hnacej sily ku kolesám zadnej nápravy. Rozchod kolies na prednej náprave je o 20 milimetrov väčší ako pri modeli A3 Sportback, odpovedajúc tomu sú rozšírené aj blatníky kolies. Okrem toho má vozidlo špeciálny elektronický stabilizačný systém modelov RS so športovým režimom, ktorý umožňuje kontrolované drifty - pre rýchlejšiu jazdu na každom povrchu. So sériovým systémom regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select sa dajú mnohé komponenty, ako napr. riadenie, manažment motora a polohovateľné klapky výfukovej sústavy dokonale prispôsobiť individuálnemu štýlu jazdy.

Audi RS3 Sportback

Takto vyzerajú dokonalé krivky.

Audi RS 3 Sportback sa prezentuje v dokonalej forme z každej perspektívy. Jednodielna maska chladiča Audi Singelframe s trojrozmernou voštinovou štruktúrou a nápisom quattro, veľké otvory pre vstup chladiaceho vzduchu a hranaté prahy dverí prezentujú výnimočnú dynamiku vozidla. Predné partie pôsobia ešte širším dojmom vďaka výraznému nárazníku RS. Voliteľný balík "Optik Schwarz" vytvára zaujímavé akcenty na prednom spojleri, leme jednodielnej masky chladiča Audi Singelframe a dekoratívnych lištách bočných okien. Zadné partie podčiarkuje výrazný strešný spojler, nápadný nadstavec difúzora s vertikálnymi priečkami a veľké oválne koncovky výfukovej sústavy RS dotvárajú celkový vzhľad zadnej časti vozidla. Výkon RS 3 Sportback zdôrazňujú tiež 19-palcové disky z ľahkých zliatin v päťramennom dizajne "Rotor" a na želanie dodávané keramické brzdy vpredu. Napriek tomu, že pri ďalšom mrknutí už Audi RS 3 Sportback nie je na dohľad.

Audi RS3 Sportback

Má vždy najlepšie štartovacie miesto.

Vodiča pri nastupovaní privítajú osvetlené lišty na prahoch dverí s nápismi RS 3. Športové sedadlá potiahnuté čiernou kožou Feinnappa s logom RS sú súčasťou sériovej výbavy, na želanie sa montujú výraznejšie kontúrované športové sedadlá RS s integrovanými opierkami hlavy. Ešte športovejší charakter interiéru získate s dizajnovým balíkom RS, pretože červené kontrastné prešívanie na lakťových opierka dverí, koberčekoch a bezpečnostných pásoch zvýrazní vnútorný interiér vozidla. Multifunkčný kožený, dole zrezaný volant RS s páčkami na manuálne radenie rýchlostných stupňov sa postará o to, aby mal vodič všetko pod kontrolou. Plne digitálny združený prístroj Audi virtual cockpit zobrazuje na 12,3-palcovom displeji všetky informácie - na želanie je v ponuke špeciálne zobrazenie RS, pri ktorom je v strede displeja umiestnený otáčkomer.

Audi RS3 Sportback

Ponuka Audi RS 3 Sportback k okamžitému odberu

Momentálne nemáme v ponuke žiadne skladové vozidlá.