Audi A8

Vitajte v budúcnosti. Nové Audi A8.

Náskok je náš prísľub. Nikdy predtým sme ho nemohli dodržať tak komplexne a detailne, ako pri novom Audi A8. S ním sa začína nový dizajn, nová idea ovládania, nová úroveň kvality. Nové Audi A8 predstavuje budúcnosť v triede luxusných automobilov.

Audi A8

Dvojnásobný dosah svetiel

Technológia LED patrí vďaka svojmu svetelnému výkonu s nízkou spotrebou energie jednoznačne k vrcholným výsledkom inžinierov. Teraz bola prekonaná. Dokonca o jeden výrazný faktor: HD Matrix LED svetlomety s laserovým svetlom Audi, pre A8 sa dodávajú na želanie, dosahujú desaťnásobne väčšiu intenzitu svetla. Ich viazané lúče pretvárajú noc na deň. V porovnaní s predchádzajúcou technológiou sa dosah laserových lúčov zdvojnásobí. No nejde len o dobrú viditeľnosť: Kamerový systém integrovaný do čelného skla rozpozná svetlá v opačnom smere a túto oblasť automaticky zacloní. Vodiči v opačnom smere tak nebudú oslnení. Vďaka vyššiemu počtu svetelných bodov sa dá oblasť, ktorá má byť zaclonená, ovládať mimoriadne presne. Zaclonená oblasť cesty tak môže byť menšia, čo zvýši viditeľnosť pred vozidlom. Všetky funkcie prebiehajú samozrejme automaticky, vďaka čomu môžete jazdiť v noci uvoľnenejšie, komfortnejšie a bezpečnejšie. HD Matrix LED svetlomety sa pre Audi A8 dodávajú na želanie, výrazné modré X vo svetlometoch poukazuje na túto výnimočnú technológiu.

Audi A8

Výrazné koncové svetlá

3D grafika koncových svetiel Audi Matrix OLED vytvára pre Audi A8 špeciálny svetelný dizajn, ktorý si každý zapamätá. Technológia OLED umožňuje homogénne zobrazenie geometrických tvarov, ktoré sa dajú plynulo stmievať. Vďaka kombinácii LED svetelného pásu a koncových svetiel s technológiou OLED je Audi A8 v noci nezameniteľné, efektné je tiež otváranie a zatváranie vozidla. Presvedčivý však nie je len dizajn, ale aj vyššia úroveň bezpečnosti vďaka lepšej viditeľnosti.

Aktívna stabilita, pasívna bezpečnosť

Aktívny podvozok Audi AI, pre A8 dodávaný na želanie, má dve hlavné úlohy. Za prvé, zabezpečuje komplexne a mimoriadne účinne priečnu a pozdĺžnu stabilitu vozidla s akýmkoľvek nákladom s ohľadom na stav cesty, jazdnú stabilitu a rýchlosť. Výrazne sa tým zvýšil komfort jazdy. Za druhé, tento inovatívny systém zvyšuje pasívnu bezpečnosť: Trakcia vozidla, ktorú zabezpečuje pohon všetkých kolies quattro, bude pri núdzovom brzdení dodatočne optimalizovaná prostredníctvom maximálne presného rozdelenia brzdnej sily na všetky štyri kolesá. Nakláňanie sa vozidla smerom dopredu bude aktívne vyrovnané a brzdná dráha sa podstatne skráti. Okrem toho sa pri hroziacom bočnom náraze vozidlo v priebehu pol sekundy zdvihne až o 80 milimetrov a tým zvýši bezpečnosť vo vozidle.

Všetky tieto funkcie sú realizovateľné, pretože nový aktívny podvozok predstavuje plne aktívny systém odpruženia s elektromechanickým ovládaním, ktorý individuálne prispôsobuje odpruženie a tlmenie každého kolesa jednotlivo podľa stavu vozovky. Celému systému velí centrálna riadiaca jednotka, ktorá vyhodnocuje signály zo snímačov a rozdeľuje príkazy na elektromagnetické ventily, ktoré potom plynulo prispôsobujú tlmiaci efekt každého tlmiča.

Audi A8

Radosť z jazdy spojená s efektívnosťou

Audi A8

Audi A8 prináša čiastočne hybridný pohon. Toto spojenie spaľovacieho motora, vodou chladeného 48 V remeňom poháňaného generátora zapaľovania a výkonnej lítium-iónovej batérie bude prvýkrát dostupné sériovo. Táto nová jednotka tvorí základ celej rady inovatívnych systémov, ktoré poskytujú predovšetkým vyššiu účinnosť a komfort jazdy.

Remeňom poháňaný generátor zapaľovania BAS (Belt Alternator Starter) má dve úlohy: Funguje ako elektromotor alebo alternátor. Ako elektromotor ponúka krútiaci moment 60 Nm, ktorý využíva Audi A8 na jednu výnimočnú funkciu: Keď vozidlo dosiahne želanú rýchlosť, spaľovanie motora sa v rozsahu rýchlosti 30 až 160 km/h na 40 sekúnd vypne a vozidlo môže komfortne a pokojne plachtiť bez emitovania škodlivých látok. Remeňový generátor zapaľovania má dostatočný výkon, aby motor kedykoľvek naštartoval. Stlačíte pedál akcelerátora a motor sa opäť naštartuje.

Generátor má svoje výhody aj počas brzdenia: Spolu s výkonnou batériou, ktorá je umiestnená nad zadnou nápravou, umožňuje intenzívnejšiu rekuperáciu. Vynaložená energia sa opäť vracia do vozidla. Rekuperácia energie je v mnohých situáciách účinnejšia ako spomenuté plachtenie vozidla, preto riadiaca jednotka pohonu v A8 neustále kontroluje a vyhodnocuje jazdné situácie. Na tento účel sú prepojené údaje z prednej kamery a voliteľných asistenčných systémov s aktuálnymi údajmi o vozovke a hodnotami zo snímačov.

Prvotriedne ovládanie

Každá rýchlosť prináša iné požiadavky na jazdné vlastnosti: Zatiaľ čo pri nízkych rýchlostiach ide hlavne o ovládateľnosť vozidla, neskôr je okrem agility žiadaná predovšetkým stabilita vozidla. Aj z technického hľadiska sa tu skrýva protiklad, ktorý doteraz často viedol k ústupkom a tým vždy dával do popredia aspekt jazdných vlastností, respektíve reakcie motora.

Tento večný kompromis dôsledne rieši dynamické riadenie všetkých kolies, ktoré spája dynamické riadenie prednej a zadnej nápravy s centrálnou riadiacou jednotkou. Jej algoritmus prepočítava pohyb natočenia volantu zakaždým na optimálne natočenie kolies, a to v závislosti od aktuálnej rýchlosti vozidla. Vďaka tomu sa podarilo komplexne zlepšiť jazdné vlastnosti: Pri zatáčaní a parkovaní je riadenie podstatne citlivejšie - priemer otáčania vozidla sa citeľne zmenšil. Do rýchlosti 120 km/h si užijete športovú dynamiku, budete mať pocit, ako keby ste jazdili po koľajniciach. Za touto hranicou sa uhly natočenia volantu ešte zmenšia, a vy si môžete vychutnať uvoľnenú a stabilnú jazdu na diaľnici.

Audi A8

Audi prináša pri modeli A8 indukčné nabíjanie

Prísť a dobiť si batérie. To, čo očakávate od príchodu domov, sa tu automaticky zrealizuje: prostredníctvom nabíjacej platformy, dodávanej na želanie, sa batérie vozidla nabíjajú indukčne. Žiadne káble, žiadna námaha, tak jednoducho vyzerá pokrok v realite.

Vaše nové asistenčné systémy

V Audi A8 môžete gestikulovať s najväčším pokojom. K dispozícii tu totiž máte doteraz najširšiu ponuku prepojených systémov. Táto inteligentná sieť snímačov a algoritmov vás na želanie podporuje v takmer každej situácii, od jazdy na diaľnici až po parkovanie, a zabezpečuje vám ešte pohodlnejšiu, suverénnejšiu a bezpečnejšiu jazdu. Až 41 asistenčných systémov počas jazdy sleduje a vyhodnocuje okolie vozidla, podľa potreby prinášajú doplnkové údaje a v kritickej situácii zasiahnu. S takouto rozsiahlou výbavou sa Audi podaril rozhodujúci krok na ceste k autonómnej jazde.

Audi A8

Elegancia v novom svetle

Svetlené pásy viacfarebného ambientného osvetlenia vytvárajú v interiéri efektné svetelné scény. Balík ambientného osvetlenia zvýrazňuje dizajn interiéru vozidla a vyzdvihuje jeho exkluzívnu eleganciu.

Veľkosť do najmenších detailov

V Audi A8 sa môžete spoľahnúť, že do cieľa prídete oddýchnutý bez ohľadu na to, akú vzdialenosť prejdete. Postará sa o to početná výbava, ktorá svojím komfortným ovládaním spĺňa tie najvyššie nároky - pred, počas a aj po jazde. Charakteristické potešenie z jazdy rozširuje Audi A8 o nový pôžitok, nechať sa odviezť. Pasažieri, ktorí sa posadia na komfortné zadné sedadlá, si užijú veľkorysý priestor, ktorý sa v porovnaní s predchádzajúcim modelom citeľne zväčšil. Zatiaľ čo vám aktívny podvozok ponúka maximálne komfortný a súčasne dynamický zážitok z jazdy, ambientné osvetlenie, komfortné funkcie a "entertainment" systémy sa postarajú o uvoľnený pôžitok z cestovania na najvyššej úrovni. Na žiadnom inom mieste nezrelaxujete tak efektívne, ako na komfortnom sedadle v Audi A8. Pasažierovi na zadnom sedadle na strane spolujazdca ponúka najvyšší komfort sedenia prostredníctvom rôznych možností nastavenia s funkciou masáže a opierkou nohy pre zvlášť pohodlnú polohu sedenia. Sedadlo spolujazdca je možné elektricky posunúť čo najviac dopredu a operadlo sedadla sklopiť čo najviac dopredu, cestujúcemu na zadnom sedadle tak vytvoríte mimoriadne veľký priestor pre nohy a masáž chodidiel spolu so systémom "Rear Seat Entertainment (Audi Tablets)" dokonale dotvárajú relaxačnú zónu zadných sedadiel v Audi A8.

Audi A8
Audi A8

Pôžitok s každým nádychom

Balík "Air Quality" vytvorí pri aktivovaní tejto funkcie decentné a príjemné ovzdušie v celom interiéri vozidla. K dispozícii sú dve rôzne vône, ktoré boli vytvorené špeciálne pre vozidlo. Intenzitu vône môžete regulovať v troch stupňoch. Tie sa aktivujú prostredníctvom MMI touch Response. Aktivovaním tejto funkcie sa súčasne filtruje a účinne vyčistí vonkajšie ovzdušie. Ionizáciou sa kvalita vzduchu citeľne zlepší.

Reflektuje vašu osobnosť

Vytvoriť všetko tak, aby to zodpovedalo vašej osobnosti - to je skutočný luxus. Realitou sa stane vďaka novému programu Audi exclusive, s ktorým vytvoríte z Audi A8 exkluzívne miesto, po všetkých stránkach odzrkadľujúce vašu osobnosť. Spracovanie kože a dreva je mimoriadne náročné a robí sa ručne, koža spracovaná zložitým postupom činenia trieslovinami ponúka výnimočne exkluzívny zážitok. Nový program Audi exclusive ponúka vaším predstavám väčší priestor ako kedykoľvek predtým. Od stropu po koberčeky, od dekoračných obkladov cez nástupné lišty, až po chladiaci box vzadu bude Audi A8 prezentovať vašu osobnosť.

Audi A8

Ďalší krok, tvar a funkčnosť

Dôsledným nasadením dotykových displejov s vysokou citlivosťou, a súčasne redukciou obvyklých tlačidiel a spínačov, získate úplne nový zážitok z ovládania systémov. Ovládanie najnovšej generácie infotainment systému je vďaka tomu ešte intuitívnejšie. Palubná doska orientovaná na vodiča dodáva kokpitu modernejší a elegantnejší charakter.

Audi A8
Audi A8

Budete cítiť rozdiel

Usporiadanie ovládacích prvkov v Audi A8 sleduje myšlienku zjednotenia ovládacích prvkov komplexnejšie ako kedykoľvek predtým. Umožňuje to použitie dotykových displejov, ktoré redukuje množstvo funkcií rozhrania na minimum. Práca s touto dotykovou plochou je veľmi intuitívna: v menu sa pohybujete dotykom alebo pohybom prsta po displeji. Keď si zvolíte nejakú funkciu, systém reaguje hmatovou a zvukovou spätnou väzbou. Skoro ako stlačenie tlačidla, len citeľne lepšie. Veľa funkcií sa dá ovládať bez použitia rúk: Hlasový asistent umožňuje ovládanie pomocou hlasu, systém nie je založený na pevne stanovených pojmoch, ale využíva prirodzený dialóg.

Kvadratúra kruhu

Systém Audi MMI je revolučné užívateľské ovládanie. Prezentuje intuitívnu jednoduchosť a výnimočnú kvalitu citlivosti. Aj nová generácia systému preberá tieto hodnoty, dôsledne ich implementuje do digitálneho prostredia, no súčasne prekvapí ešte presnejšími detailami. Mapy, ktoré sa dynamicky aktualizujú, umožňujú napríklad navigáciu s topografickým zobrazením a v rozšírených trojrozmerných modeloch miest, aby vás do cieľa viedli ešte presnejšie. Ďalšou revolučnou vlastnosťou systému MMI touch response je to, že sa teraz dokáže prispôsobiť vaším želaniam a zvykom: Systém si môžete nastaviť podľa vlastných preferencií, toto nastavenie uložiť a o ďalší kúsok personalizovať vaše Audi A8.

Audi A8
Audi A8

Relaxovať a riadiť

Pasažier na zadných sedadlách môže na želanie kontrolovať a ovládať všetky funkcie komfortných systémov a systému "entertainment". Rear Seat Remote je prenosný full HD displej, ktorý je prepojený s rôznymi funkciami vnútorného priestoru vozidla s možnosťou používať ho ako telefón.

Objednajte si testovaciu jazdu na novom Audi A8

Objednať testovaciu jazdu

Ponuka Audi A8 k okamžitému odberu

Momentálne nemáme v ponuke žiadne skladové vozidlá.