Audi A5 Sportback g-tron

Náskok. Už pred štartom. A5 Sportback g-tron.

Audi A5 Sportback g-tron spája takmer klimaticky neutrálnu mobilitu s citeľne silným výkonom a športovou estetikou. Od prednej časti s ostrými bočnými líniami až k špecifickému tretiemu brzdovému svetlu. Pre ekologický prístup predstavuje ideálneho sprievodcu počas bežných dní, pri cestách na dovolenku alebo pri jazde za obchodnými termínmi.

Audi A5 Sportback g-tron

Palivové nádrže na plyn sú umiestnené pod podlahou v zadnej časti vozidla. Disponujú objemom 19 kilogramov plynu stlačeného na 200 barov a vďaka svojej novátorskej konštrukcii sú zvlášť ľahké. Vnútornú vrstvu tvorí plynotesná polyamidová matrica, druhá vrstva z kombinácie tkaniny z uhlíkových a sklených vlákien (karbón a sklolaminát) zabezpečuje najvyššiu mieru pevnosti. Tretia vrstva zo sklených vlákien slúži na vizualizáciu prípadných vonkajších vplyvov. Epoxidová živica slúži ako spojovací materiál pre tkaniny.

Audi A5 Sportback g-tron

Fakty hovoria samy za seba: Audi g-tron so syntetickým plynom Audi e-gas prináša športový charakter, dizajn a mobilitu na dlhé trasy spolu s obnoviteľnými energiami. A5 Sportback g-tron poháňa motor 2.0 TFSI. Dosahuje výkon 125 kW (170 k) a krútiaci moment 270 Nm. S pohonom na stlačený zemný plyn CNG ponúka dojazd 500 kilometrov a ďalších 450 kilometrov prekoná so spaľovacím motorom, ak je to potrebné. V kombinácii so syntetickým plynom Audi e-gas dosahuje mimoriadne nízke emisie CO2. Audi A5 Sportback g-tron tak predstavuje dôležitý míľnik pre ďalší krok na ceste k CO2 neutrálnej mobilite.

Audi A5 Sportback g-tron

Musím sa ako vodič preorientovať?

Modely Audi g-tron prinášajú dôverne známy športový charakter, progresívny dizajn a suverénnu mobilitu na dlhé trasy bez toho, aby sa vodič musel preorientovať na niečo nové. Model akceleruje podobne dynamicky ako Audi, ktoré jazdí len na benzín. Nízko umiestnené palivové nádrže, ktoré sú vďaka princípu ľahkej konštrukcie o 50% ľahšie ako oceľové palivové fľaše, neobmedzujú pocit z jazdy. Rozdiel voči modelu Audi so spaľovacím pohonom: druhý ukazovateľ paliva pre plyn CNG, výrazne nižšie náklady na palivo (stav k januáru 2017) a čisté svedomie voči životnému prostrediu, pretože okrem spomenutej redukcii emisii CO2 nevzniká pri spaľovaní syntetického e-plynu Audi e-gas žiadny jemný prach.

Audi A5 Sportback g-tron

Trvalá udržateľnosť v Audi.

Audi ponúka všetkým zákazníkom po dobu 3 rokov model A5 Sportback g-tron bilančne ekologickejšie a uhlíkovú stopu vozidla tým znižuje o viac ako 80%* v porovnaní s modelom A5 Sportback 2.0 TFSI s výkonom 140 kW podľa spotreby NEDC pre pohonom na plyn . Za týmto účelom je štatisticky evidovaná spotreba prírodného zemného plynu nahradená syntetickým plynom Audi e-gas. Celý proces kontroloval a certifikoval nezávislý inštitút. Aktuálny stav procesu certifikácie a ďalšie informácie nájdete na webovej stránke našej spoločnosti.

Audi A5 Sportback g-tron

Čo je to vlastne g-tron?

Označenie g-tron zastupuje v spoločnosti Audi modely s pohonom na plyn CNG (Compressed Natural Gas). Tie sú optimalizované pre pohon na zemný plyn, ktorý je v Európe k dispozícii na približne 3 500 čerpacích staniciach (stav január 2017). Spaľovanie zemného plynu je mimoriadne čisté, preto aj mnohé spolkové krajiny a obce v Nemecku podporujú nákup vozidiel s pohonom na plyn (CNG). Pri spaľovaní zemného plynu CNG nevzniká žiadny jemný prach. Zaujímavý je tiež s ohľadom na tému ochrany klímy: Hlavnou zložkou zemného plynu je metán (CH4), ktorý sa vyznačuje najnižšími špecifickými emisiami CO2 všetkých fosílnych palív. Metán sa okrem toho dá vyrobiť aj z organických zvyškov (biometán) alebo v závodoch na výrobu syntetického plynu z CO2 a vody s využitím ekologickej elektrickej energie, a spoločnosť Audi aktívne poháňa vpred ponuka syntetickému plynu e-gas a prevádzka celosvetovo prvého priemyselného závodu na jeho výrobu . S ľahkou konštrukciou nádrží, ich vysokou efektívnosťou a dynamikou definujú modely Audi g-tron novú kvalitu vozidiel s pohonom na stlačený zemný plyn CNG a vzhľadom na veľmi nízke náklady za palivo je ich prevádzka mimoriadne úsporná.

Audi A5 Sportback g-tron

Ako funguje e-gas obeh?

Syntetický plyn e-gas je pohonná látka, ktorú vyvinula spoločnosť Audi a v severonemeckej obci Werlte (Emsland) prevádzkuje najväčší závod na výrobu syntetického plynného paliva na svete. Audi e-gas sa vyrába z energie z obnoviteľných zdrojov, vody, CO2 a organických zvyškov. Majitelia vozidiel Audi g-tron nemusia tankovať palivo na špeciálnych čerpacích staniciach e-gas. Namiesto toho bude fosílny zemný plyn, ktorý vodiči tankujú do modelov g-tron, nahradený syntetickým plynom Audi e-gas s takmer neutrálnou bilanciou emisií CO2 v celej sieti zemného plynu. Užívatelia syntetického plynu e-gas si tak môžu komfortne užívať obnoviteľné palivo.

* Analýza "Well-to-Wheel" (ekologická bilancia, ktorá zhŕňa produkciu paliva a prevádzku vozidla) pohonu čisto na plyn (CNG) v porovnaní s Audi A5 Sportback 2.0 TFSI s výkonom 140 kW: Ako zákazník vozidla g-tron budete ako zvyčajne tankovať na vašej obľúbenej čerpacej stanici CNG. Spoločnosť AUDI AG zaisťuje, že množstvo plynu prepočítané na základe právnych noriem merania spotreby a emisií NEDC/WLTP a spoločnosťou Audi pravidelne získavaných štatistických údajov o ročných jazdných výkonoch vozidiel Audi g-tron objednaných v období od 7. marca 2017 až 31. mája 2018 bude nahradené syntetickým plynom Audi e-gas - na dobu 3 rokov od prvej registrácie nového vozidla. Syntetický plyn Audi e-gas bude napojený do európskej siete zemného plynu a tým nahradí fosílny zemný plyn. Rovnako stanovený rozsah úspory emisií CO2 môže byť v skutočných jazdných podmienkach nižší.

Audi A5 Sportback g-tron

Ponuka Audi A5 Sportback g-tron k okamžitému odberu

Momentálne nemáme v ponuke žiadne skladové vozidlá.