Audi A5 Sportback

Nové Audi A5 Sportback

Nové Audi A5 Sportback kombinuje dizajn modelu kupé s funkčnosťou modelu Avant. Výrazne plynulá silueta s charakteristickou bočnou líniou v tvare vlny z neho robí skutočného estéta. Pod perfektnou karosériou päťdverového kupé sa skrýva novo vyvinutý podvozok, výkonné motory, ako aj inovatívne systémy infotainmentu a konektivity, z ktorých budete nadšení.

Top vlastnosti Audi A5 Sportback

Audi A5 Sportback

Emocionálne tvary: Dizajn

Vyvážené proporcie, športová predná časť a charakteristická bočná línia - Audi A5 Sportback je skutočný estét. Bočná línia v tvare vlny bola charakteristickým znakom už u predchodcu a teraz získala ešte výraznejšie krivky. Maska chladiča je podľa výbavy vyhotovená v decentnej matnej čiernej farbe alebo v sivom odtieni "Twilight". Zadná časť karosérie má výrazné horizontálne a trojrozmerné línie.

Audi A5 Sportback

Svetlomety Audi Matrix LED v novom dizajne

Elegantný dizajn svetlometov perfektne ladí s horizontálnymi líniami prednej časti karosérie. Svetlomety Audi Matrix LED predstavujú špičkovú doplnkovú výbavu. Ich nová "svetelná identita" vykresľuje charakteristický a sústredený obraz štyroch "očí" , ktorý pripomína prvý model Audi quattro.

Audi A5 Sportback

Sériová a doplnková výbava

Na aktuálnej úrovni: v oblasti konektivity a infotainmentu sa na želanie dodáva napr. digitálny prístrojový panel "Audi virtual cockpit" s monitorom TFT (31,2 cm), Bang & Olufsen Sound System s trojrozmerným ozvučením a Audi Rear Seat Entertainment. Oproti predchádzajúcemu modelu bola obohatená aj sériová výbava: k štandardnej výbave patria okrem iných prvkov bi-xenónové svetlomety, predné denné LED a zadné LED svetlá, Audi MMI rádio plus s farebným sedempalcovým displejom, trojramenný multifunkčný kožený volant, systém regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select, ale aj asistenčný systém Audi pre sense city.

Audi A5 Sportback

Jazdná dynamika

Pri štvorvalcových motoroch TFSI a TDI s manuálnou prevodovkou je k dispozícii nový systém pohonu všetkých kolies quattro s technológiou ultra. Tento systém zaručuje trakciu a jazdnú dynamiku na úrovni bežných systémov so stálym pohonom všetkých kolies, zároveň je pritom optimalizovaný pre úspornú jazdu. Novo vyvinutý systém pracuje prediktívne a prispôsobuje rozdeľovanie krútiaceho momentu podľa jazdných podmienok. Pri všetkých motorizáciách s prevodovkou S tronic a tiptronic sa naďalej používa stály pohon všetkých kolies quattro.

Audi A5 Sportback

Športovo-účinné motory

Audi A5 Sportback ponúka motory TDI a TFSI s výkonom od od 140 kW (190 k) do 210 kW (286 k). Bez ohľadu na to, či kombinujete 6-stupňovú manuálnu prevodovku, 7-stupňovú automatický prevodovku S tronic alebo 8-stupňovú automatickú prevodovku tiptronic s pohonom predných kolies alebo pohonom všetkých kolies quattro - v novom Audi A5 Sportback je každý motor spojený s technológiou pohonu, vytvorenou na mieru, aby dokázal svoj špičkový výkon optimálne preniesť na cestu.

Nové Audi A5 Sportback....porovnanie

Sedem rokov po uvedení modelu A5 Sportback prichádza na štart jeho nová generácia. S dĺžkou 4 733 milimetrov, rázvorom 2 824 milimetrov, šírkou 1 843 milimetrov a výškou 1.386 milimetrov má športové proporcie. Hmotnosť je nižšia až o 85 kilogramov a dosahuje 1 470 kilogramov bez vodiča. Batožinový priestor patrí k najväčším v triede: pri sklopených operadlách zadných sedadiel má maximálny objem 1 300 litrov.

Audi A5 Sportback

Exkluzívne - možnosti výbavy

Vo vašom Audi sedíte na výnimočnom mieste. Na predných a zadných sedadlách cítiť exkluzívny komfort: vďaka kvalitným materiálom a prvotriednemu vypracovaniu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre športové sedadlá so stabilným bočným vedením tela s látkovým alebo koženým poťahom alebo pre športové sedadlá S s kosoštvorcovým prešívaním: tu sedíte na správnom mieste.

Audi A5 Sportback
Audi A5 Sportback

Panoramatické strešné okno

Panoramatické strešné okno, dodávané na želanie, možno celoplošne otvoriť a interiér zaplaví prirodzené svetlo.

Audi A5 Sportback

Bang & Olufsen Sound System

Príplatkový Bang & Olufsen Sound System s trojrozmerným zvukom poskytuje fascinujúcu inováciu: zvuk, ktorý obsahuje priestorovú zložku vysokých tónov.

Audi A5 Sportback

Ambientné osvetlenie

Na želanie dodávané náladové osvetlenie s 30 nastaviteľnými farebnými odtieňmi vytvorí v interiéri atmosféru presne podľa vašej momentálnej nálady.

Objednajte si testovaciu jazdu na novom Audi A5 Sportback

Objednať testovaciu jazdu

Ponuka Audi A5 Sportback k okamžitému odberu