Audi A5 Coupé

Nové Audi A5 Coupé

Dokonalé spojenie športového charakteru a elegancie. Nové Audi A5 Coupé nastavuje latku. Nové tvary prednej časti vozidla so svetlometmi Audi Matrix LED, dodávanými na želanie, pôsobia veľmi dynamicky. Toto športové kupé je umeleckým dielom aj z technického hľadiska: Audi A5 Coupé zaujme okrem novej karosérie aj úplne novým podvozkom, vysoko výkonnými motormi, inovatívnym systémom infotainment a celou škálou asistenčných systémov.

Audi A5 Coupé

Top vlastnosti modelu Audi A5 Coupé

Audi A5 Coupé

Symbióza elegancie a športového charakteru: Dizajn

Audi A5 Coupé nanovo definuje proporcie klasického kupé. Model dostal ostrejšie dizajnové prvky predchádzajúceho modelu - napríklad pri trojrozmernej hornej bočnej línii v tvare vlny. Čisté línie prednej časti karosérie v štýle klasického kupé vytvárajú plochejší a atletickejší dojem, jednodielna maska chladiča Singleframe je širšia ako pri predchádzajúcej generácii. Športový charakter nového Audi A5 Coupé podčiarkujú vyvážené proporcie s dlhou kapotou, predĺženým rázvorom náprav a krátkymi prevismi.

Audi A5 Coupé

Jazdná dynamika

Výkon a tradičná účinnosť: po prvý raz je k dispozícii aj nový systém pohonu všetkých kolies quattro rozšírený o technológiu ultra. Spočiatku sa bude dať kombinovať so štvorvalcovými motormi TFSI a TDI a manuálnou prevodovkou. Hoci je tento systém optimalizovaný pre úspornú jazdu, poskytuje trakciu a jazdnú dynamiku na úrovni bežných systémov so stálym pohonom všetkých kolies. Vďaka spolupráci dvoch spojok s dômyselným riadiacim systémom ponúka systém quattro s technológiou ultra všetky prednosti pohonu predných kolies, ak si jazdná situácia nevyžaduje zapojiť stály pohon všetkých kolies. Pri tomto procese odpojí spojka pri prevodovke kĺbový hriadeľ od pohonu zadných kolies a na pohone zadnej nápravy sa rozpojí integrovaná deliaca spojka. Inteligentné prepínanie z pohonu predných kolies na pohon všetkých kolies funguje prediktívne na základe informácií získaných z pridružených senzorov a priebežného vyhodnocovania jazdnej dynamiky, stavu cesty a správania sa vodiča, ktoré prebieha v približne polsekundových intervaloch. Na prepnutie do režimu pohonu všetkých kolies potrebuje systém quattro s technológiou ultra iba niekoľko zlomkov sekundy. Na želanie je k dispozícii aj podvozok s adaptívnymi tlmičmi pruženia. Nastavenie týchto elektronicky riadených tlmičov sa dá zmeniť v rámci systému regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select. Vďaka tomu si vodič môže v niekoľkých stupňoch jednoducho upraviť základnú jazdnú charakteristiku vozidla.

Audi A5 Coupé

Doplnková výbava

Audi virtual cockpit, dodávaný na želanie, je všestranný a zároveň inovatívny systém. Navigácia, telefón, hudba, Audi connect služby a upozornenia asistenčných systémov - informácie sú na 12,3-palcovom displeji LCD zobrazené výnimočne ostro a priamo v zornom poli vodiča. Systém Audi MMI navigácia plus s dotykovou plochou MMI touch, dodávaný na želanie, vám ponúka celé spektrum rôznych funkcií. Systém Audi smartphone interface, ktorý sa dodáva na želanie integruje do vášho vozidla dôverne známe systémy od spoločnosti Google a Apple. Celá logika ovládania systému MMI sa sústredí na aktuálne smartfóny vrátane inteligentného vyhľadávania. Nové, prirodzené hlasové ovládanie reaguje aj na výrazy z hovorovej reči. Trojrozmerné ozvučenie zvukového systému Bang & Olufsen sa postará o impozantný zvukový zážitok.

Audi A5 Coupé

Svetlomety Audi Matrix LED v novom dizajne

Audi Matrix LED svetlomety dodávané na želanie vás nadchnú novým jedinečným dizajnom a zároveň zvýrazňujú exteriér Audi A5 Coupé. Svetlomety Audi Matrix LED významne zvyšujú bezpečnosť tým, že jednotlivé diódy LED sa v závislosti na konkrétnej situácii automaticky buď úplne vypnú, alebo adekvátne stlmia. Aby nedochádzalo k oslňovaniu ostatných vodičov, je svetelný lúč v priestore protiidúcich vozidiel alebo vozidiel idúcich v tom istom jazdnom pruhu vpredu zatienený, kým zvyšný priestor je stále naplno osvetlený.

Audi A5 Coupé

Úsporné motory so športovým charakterom

Výkon naftových motorov TDI a benzínových agregátov TFSI sa pri Audi A5 Coupé pohybuje v rozpätí od 140 kW (190 k) do 210 kW (286 k). Všetky dostupné motory sú výkonnejšie a súčasne efektívnejšie ako ich predchodcovia, čo platí najmä pre obidva šesťvalce 3.0 TDI.

Neobyčajný, športový, výrazný

Nové Audi A5 Coupé poskytuje dostatok priestoru pre vaše vlastné nápady. Osobitý vzhľad mu môžete dodať napríklad pomocou línií výbavy Design a Sport. Línia výbavy Design, ktorej zmyslom je zvýrazniť elegantné črty Audi A5 Coupé, zahŕňa masku chladiča Singleframe v titánovo čiernom vyhotovení s chrómovanými lamelami a celý rad rozličných detailov v interiéri. V rámci ponuky Audi design selection si môžete prostredníctvom širokej škály materiálov a farieb navrhnúť interiér presne podľa svojho vkusu. Cieľom výbavy Sport je zvýrazniť dynamický charakter Audi A5 Coupé, ktorý umocňujú napríklad chrómované koncovky výfuku, difúzor vo farbe karosérie alebo na želanie dostupný športový paket S line.

Audi A5 Coupé
Audi A5 Coupé

Objednajte si testovaciu jazdu na novom Audi A5 Coupé

Objednať testovaciu jazdu

Ponuka Audi A5 Coupé k okamžitému odberu

Momentálne nemáme v ponuke žiadne skladové vozidlá.