Audi A4 Avant g-tron

Náskok už pred štartom. Audi A4 Avant g-tron.

Viac miesta, viac elegancie, viac športového charakteru: Audi A4 Avant g-tron spája estetický dizajn s funkčnou úžitkovou hodnotou. Okrem toho tiež disponuje inteligentnou kombináciou novovyvinutých asistenčných systémov, vďaka ktorým predstavuje Audi A4 Avant g-tron inovatívne vozidlo pre rozmanité požiadavky bežného dňa.

Audi A4 Avant g-tron sa bude dať objednať neskôr. Na trh bude uvedený v lete 2017.

O 80% menej CO₂. Prostredníctvom plynu Audi e-gas.

Audi A4 Avant g-tron

Piesty a ventily špeciálne upravené pre spaľovanie plynu umožňujú optimálny kompresný pomer. Elektronická riadiaca jednotka znižuje vysoký tlak stlačeného zemného plynu (CNG) z palivovej nádrže až do 200 barov na pracovný tlak v motore 5 až 10 barov. Táto funkcia regulácie tlaku prebieha dynamicky a precízne a odpovedá výkonu, ktorý požaduje vodič. Vďaka tomu je v prívodnom potrubí plynu a vstrekovacích ventiloch k dispozícii vždy správny tlak - nízky pre úspornú jazdu pri nízkych otáčkach, vyšší pre väčší výkon a krútiaci moment.

Audi A4 Avant g-tron

A4 Avant g-tron jazdí športovo, účinne a súčasne mimoriadne úsporne. Základom pre tento motor je nový agregát 2.0 TFSI s vysoko účinným procesom spaľovania, ktoré technici Audi ďalej zdokonalili. Prepĺňaný motor dosahuje výkon 125 kW (170 k). Maximálny krútiaci moment 270 Nm je k dispozícii pri 1650 otáčkach za minútu.

Audi A4 Avant g-tron

Audi A4 Avant g-tron spotrebuje v kombinovanom cykle 4,4 - 3,8 kilogramu stlačeného zemného plynu (CNG) na 100 kilometrov. Hodnota emisií CO2 sa pohybuje medzi 117 až 100 gramov na kilometer. V komplexnej bilancii je rovnaké množstvo CO2 opäť použité pri výrobe syntetického plynu Audi e-gas. Vďaka objemu palivových nádrží 19 kilogramov dosahuje v cykle NEDC dojazd až 500 kilometrov. Pri zostatkovom tlaku 10 barov prejde riadiaca jednotka do režimu spaľovania benzínu. V tomto režime prejde A4 Avant g-tron s bivalentným pohonom ďalších 450 kilometrov.

Audi A4 Avant g-tron

Audi ponúka všetkým zákazníkom po dobu 3 rokov model A4 Avant g-tron bilančne ekologickejšie a uhlíkovú stopu vozidla tým znižuje o viac ako 80%* v porovnaní s modelom A4 Avant 2.0 TFSI s výkonom 140 kW podľa spotreby NEDC pre pohonom na plyn . Za týmto účelom je štatisticky evidovaná spotreba prírodného zemného plynu nahradená syntetickým plynom Audi e-gas. Celý proces kontroloval a certifikoval nezávislý inštitút. Aktuálny stav procesu certifikácie a ďalšie informácie nájdete na webovej stránke našej spoločnosti.

* Analýza "Well-to-Wheel" (ekologická bilancia, ktorá zhŕňa produkciu paliva a prevádzku vozidla) pohonu čisto na plyn (CNG) v porovnaní s Audi A4 Avant 2.0 TFSI s výkonom 140 kW: Ako zákazník vozidla g-tron budete ako zvyčajne tankovať na vašej obľúbenej čerpacej stanici CNG. Spoločnosť AUDI AG zaisťuje, že množstvo plynu prepočítané na základe právnych noriem merania spotreby a emisií NEDC/WLTP a spoločnosťou Audi pravidelne získavaných štatistických údajov o ročných jazdných výkonoch vozidiel Audi g-tron objednaných v období od 7. marca 2017 až 31. mája 2018 bude nahradené syntetickým plynom Audi e-gas - na dobu 3 rokov od prvej registrácie nového vozidla. Syntetický plyn Audi e-gas bude napojený do európskej siete zemného plynu a tým nahradí fosílny zemný plyn. Rovnako stanovený rozsah úspory emisií CO2 môže byť v skutočných jazdných podmienkach nižší.

Audi A4 Avant g-tron

Musím sa ako vodič preorientovať?

Modely Audi g-tron prinášajú dôverne známy športový charakter, progresívny dizajn a suverénnu mobilitu na dlhé trasy bez toho, aby sa vodič musel preorientovať na niečo nové. Model akceleruje podobne dynamicky ako Audi, ktoré jazdí len na benzín. Nízko umiestnené palivové nádrže, ktoré sú vďaka princípu ľahkej konštrukcie o 50% ľahšie ako oceľové palivové fľaše, neobmedzujú pocit z jazdy. Rozdiel voči modelu Audi so spaľovacím pohonom: druhý ukazovateľ paliva pre plyn CNG, výrazne nižšie náklady na palivo (stav k januáru 2017) a čisté svedomie voči životnému prostrediu, pretože okrem spomenutej redukcii emisii CO2 nevzniká pri spaľovaní syntetického e-plynu Audi e-gas žiadny jemný prach.

Čo je to vlastne g-tron?

Označenie g-tron zastupuje v spoločnosti Audi modely s pohonom na plyn CNG (Compressed Natural Gas). Tie sú optimalizované pre pohon na zemný plyn, ktorý je v Európe k dispozícii na približne 3 500 čerpacích staniciach (stav január 2017). Spaľovanie zemného plynu je mimoriadne čisté, preto aj mnohé spolkové krajiny a obce v Nemecku podporujú nákup vozidiel s pohonom na plyn (CNG). Pri spaľovaní zemného plynu CNG nevzniká žiadny jemný prach. Zaujímavý je tiež s ohľadom na tému ochrany klímy: Hlavnou zložkou zemného plynu je metán (CH4), ktorý sa vyznačuje najnižšími špecifickými emisiami CO2 všetkých fosílnych palív. Metán sa okrem toho dá vyrobiť aj z organických zvyškov (biometán) alebo v závodoch na výrobu syntetického plynu z CO2 a vody s využitím ekologickej elektrickej energie, a spoločnosť Audi aktívne poháňa vpred ponuka syntetickému plynu e-gas a prevádzka celosvetovo prvého priemyselného závodu na jeho výrobu . S ľahkou konštrukciou nádrží, ich vysokou efektívnosťou a dynamikou definujú modely Audi g-tron novú kvalitu vozidiel s pohonom na stlačený zemný plyn CNG a vzhľadom na veľmi nízke náklady za palivo je ich prevádzka mimoriadne úsporná.

Audi A4 Avant g-tron
Audi A4 Avant g-tron

Ako funguje e-gas obeh?

Syntetický plyn e-gas je pohonná látka, ktorú vyvinula spoločnosť Audi a v severonemeckej obci Werlte (Emsland) prevádzkuje najväčší závod na výrobu syntetického plynného paliva na svete. Audi e-gas sa vyrába z energie z obnoviteľných zdrojov, vody, CO2 a organických zvyškov. Majitelia vozidiel Audi g-tron nemusia tankovať palivo na špeciálnych čerpacích staniciach e-gas. Namiesto toho bude fosílny zemný plyn, ktorý vodiči tankujú do modelov g-tron, nahradený syntetickým plynom Audi e-gas s takmer neutrálnou bilanciou emisií CO2 v celej sieti zemného plynu. Užívatelia syntetického plynu e-gas si tak môžu komfortne užívať obnoviteľné palivo.

Ponuka Audi A4 Avant g-tron k okamžitému odberu

Momentálne nemáme v ponuke žiadne skladové vozidlá.