Audi A3 Sportback g-tron

Mení svet. Nie všedný deň. Audi A3 Sportback g-tron.

Kombinovaná spotreba paliva: 5,5-5,1 l/100 km; kombinovaná spotreba zemného plynu (CNG): 3,5-3,3/100 km; kombinované emisie CO2: 128-117 g/km; kombinované emisie zemného plynu CO2: 96-89 g/km1

Náskok sa dá objaviť v rôznych podobách. Predovšetkým v Audi A3 Sportback g-tron. Okrem svojho vysokovyvinutého pohonu CNG vás presvedčí kompaktným, sebavedomým dizajnom a rozsiahlou všestrannosťou. Bez ohľadu na to, či jazdíte v meste alebo na dlhé trasy - s Audi A3 Sportback g-tron ste vždy o ideu ďalej.

Hodnoty CO₂ znížené na 20%. Vďaka plynu Audi e-gas.

Audi A3 g-tron

Piesty a ventily špeciálne upravené pre spaľovanie plynu umožňujú optimálny kompresný pomer. Elektronická riadiaca jednotka znižuje vysoký tlak stlačeného zemného plynu (CNG) z palivovej nádrže až do 200 barov na pracovný tlak v motore 5 až 10 barov. Táto funkcia regulácie tlaku prebieha dynamicky a precízne a odpovedá výkonu, ktorý požaduje vodič. Vďaka tomu je v prívodnom potrubí plynu a vstrekovacích ventiloch k dispozícii vždy správny tlak - nízky pre úspornú jazdu pri nízkych otáčkach, vyšší pre väčší výkon a krútiaci moment.

Audi A3 g-tron

Audi ponúka všetkým zákazníkom po dobu 3 rokov model A3 Sportback g-tron bilančne ekologickejšie a uhlíkovú stopu vozidla tým znižuje o viac ako 80%* v porovnaní s modelom A3 Sportback 1.4 TFSI s výkonom 110 kW podľa spotreby NEDC pre pohonom na plyn . Za týmto účelom je štatisticky evidovaná spotreba prírodného zemného plynu nahradená syntetickým plynom Audi e-gas. Celý proces kontroloval a certifikoval nezávislý inštitút. Aktuálny stav procesu certifikácie a ďalšie informácie nájdete na webovej stránke našej spoločnosti.

Audi A3 g-tron

Syntetický plyn Audi e-gas je ekologická pohonná látka, ktorú vyrába spoločnosť Audi v severonemeckej obci Werlte (Emsland) v prvom priemyselnom závode na výrobu syntetického plynného paliva na svete. Syntetický metán pritom vzniká prostredníctvom ekologicky vyrobeného elektrického prúdu z CO2 a vody. Ďalšie množstvo Audi e-plynu sa vyrába v závodoch v iných mestách, ale tiež z organických zvyškov v závodoch na výrobu biometánu. V prevádzke na syntetický plyn Audi e-gas jazdí päťdverový prémiový kompakt takmer s nulovými emisiami CO2. Náklady za palivo Audi A3 Sportback g-tron sú pre zákazníkov výrazne nižšie ako porovnateľné vozidlá s pohonom na naftu a benzín (stav k januáru 2017).

Audi A3 g-tron

Audi A3 Sportback g-tron jazdí so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou S tronic. S automatickou prevodovkou S tronic spotrebuje v cykle NEDC len 3,5 a 3,3 kilogramu zemného plynu alebo syntetického plynu Audi e-gas na 100 kilometrov, to zodpovedá 95-89 gramom CO2 na kilometer.

* Analýza "Well-to-Wheel" (ekologická bilancia, ktorá zhŕňa produkciu paliva a prevádzku vozidla) pohonu čisto na plyn (CNG) v porovnaní s Audi A3 Sportback 1.4 TFSI s výkonom 110 kW: Ako zákazník vozidla g-tron budete ako zvyčajne tankovať na vašej obľúbenej čerpacej stanici CNG. Spoločnosť AUDI AG zaisťuje, že množstvo plynu prepočítané na základe právnych noriem merania spotreby a emisií NEDC/WLTP a spoločnosťou Audi pravidelne získavaných štatistických údajov o ročných jazdných výkonoch vozidiel Audi g-tron objednaných v období od 7. marca 2017 až 31. mája 2018 bude nahradené syntetickým plynom Audi e-gas - na dobu 3 rokov od prvej registrácie nového vozidla. Syntetický plyn Audi e-gas bude napojený do európskej siete zemného plynu a tým nahradí fosílny zemný plyn. Rovnako stanovený rozsah úspory emisií CO2 môže byť v skutočných jazdných podmienkach nižší.

Audi A3 g-tron

Musím sa ako vodič preorientovať?

Modely Audi g-tron prinášajú dôverne známy športový charakter, progresívny dizajn a suverénnu mobilitu na dlhé trasy bez toho, aby sa vodič musel preorientovať na niečo nové. Model akceleruje podobne dynamicky ako Audi, ktoré jazdí len na benzín. Nízko umiestnené palivové nádrže, ktoré sú vďaka princípu ľahkej konštrukcie o 50% ľahšie ako oceľové palivové fľaše, neobmedzujú pocit z jazdy. Rozdiel voči modelu Audi so spaľovacím pohonom: druhý ukazovateľ paliva pre plyn CNG, výrazne nižšie náklady na palivo (stav k januáru 2017) a čisté svedomie voči životnému prostrediu, pretože okrem spomenutej redukcii emisii CO2 nevzniká pri spaľovaní syntetického e-plynu Audi e-gas žiadny jemný prach.

Čo je to vlastne g-tron?

Označenie g-tron zastupuje v spoločnosti Audi modely s pohonom na plyn CNG (Compressed Natural Gas). Tie sú optimalizované pre pohon na zemný plyn, ktorý je v Európe k dispozícii na približne 3 500 čerpacích staniciach (stav január 2017). Spaľovanie zemného plynu je mimoriadne čisté, preto aj mnohé spolkové krajiny a obce v Nemecku podporujú nákup vozidiel s pohonom na plyn (CNG). Pri spaľovaní zemného plynu CNG nevzniká žiadny jemný prach. Zaujímavý je tiež s ohľadom na tému ochrany klímy: Hlavnou zložkou zemného plynu je metán (CH4), ktorý sa vyznačuje najnižšími špecifickými emisiami CO2 všetkých fosílnych palív. Metán sa okrem toho dá vyrobiť aj z organických zvyškov (biometán) alebo v závodoch na výrobu syntetického plynu z CO2 a vody s využitím ekologickej elektrickej energie, a spoločnosť Audi aktívne poháňa vpred ponuka syntetickému plynu e-gas a prevádzka celosvetovo prvého priemyselného závodu na jeho výrobu . S ľahkou konštrukciou nádrží, ich vysokou efektívnosťou a dynamikou definujú modely Audi g-tron novú kvalitu vozidiel s pohonom na stlačený zemný plyn CNG a vzhľadom na veľmi nízke náklady za palivo je ich prevádzka mimoriadne úsporná.

Audi A3 g-tron
Audi A3 g-tron

Ako funguje e-gas obeh?

Syntetický plyn e-gas je pohonná látka, ktorú vyvinula spoločnosť Audi a v severonemeckej obci Werlte (Emsland) prevádzkuje najväčší závod na výrobu syntetického plynného paliva na svete. Audi e-gas sa vyrába z energie z obnoviteľných zdrojov, vody, CO2 a organických zvyškov. Majitelia vozidiel Audi g-tron nemusia tankovať palivo na špeciálnych čerpacích staniciach e-gas. Namiesto toho bude fosílny zemný plyn, ktorý vodiči tankujú do modelov g-tron, nahradený syntetickým plynom Audi e-gas s takmer neutrálnou bilanciou emisií CO2 v celej sieti zemného plynu. Užívatelia syntetického plynu e-gas si tak môžu komfortne užívať obnoviteľné palivo.

Ponuka Audi A3 Sportback g-tron k okamžitému odberu

Momentálne nemáme v ponuke žiadne skladové vozidlá.